• Witam Cię
  • GESTALT
    • Psychoterapia Gestalt
    • Techniki pracy terapeutycznej
  • Zespół
  • Warsztaty
  • Do poczytania
    • Miłość: zdrowa i toksyczna
    • Ciało i umysł
    • Mama i dziecko
    • Psychologia na co dzień
    • Praca
  • Kontakt

Warsztaty

Przypływy i odpływy– teoria self dla gestaltystów/-ek


Zapraszamy na autorski warsztat Jacka Panstera
273558683_240206978305076_281734205824738062_n (Moja www).jpg

Kimże morze, kimże ja?

            Jorge Luis Borges, El mar, tł. E. Stachura

Twórcy terapii Gestalt przedstawili koncepcję self, które jest płynne, dynamiczne i zmienne (Perls et al. 1951). Tak radykalne podejście zachęca do rozwijania polifonicznego spojrzenia na self (Robine ed. 2016), co jednocześnie może stanowić wyzwanie dla uczących się i praktykujących gestaltystów/-ek.  

Ten warsztat będzie okazją do zapoznania się z pierwotną koncepcją Paula Goodmana, zintegrowaną z perspektywą współczesnych teoretyków-praktyków, m.in. Ruelli Frank, Dana Blooma, Jean Marie Robine’a i Margherity Spagnuolo Lobb. W praktyce, będziemy m.in.:

-- rozwijać poczucie self w ruchu,

-- odkrywać relacyjną funkcję self,

-- eksplorować self jako estetyczny proces wyłaniania się figury w sekwencji kontaktu

--reflektować proces self w grupie…

Własne eksploracje będą punktem odniesienia do rozumienia procesu self w sytuacji terapeutycznej. W tym kontekście weźmiemy pod uwagę wpływ szerszego pola społeczno-ekologicznego na self i omówimy interwencje terapeutyczne, które wspierają rozwój spójnego poczucia self.

JACEK PANSTER, M.A. – jestem dyplomowanym psychoterapeutą Instytutu Gestalt w Toronto (2004) z certyfikatem EAGT, nauczycielem/superwizorem Rozwojowej Psychoterapii Somatycznej (CSS, 2021) i absolwentem 3-letniego programu Instytutu Integratywnej Pracy z Ciałem i Terapii Ruchem (IBMT, 2014). Posiadam rekomendacje trenerską Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prowadzę psychoterapię indywidualną, w ramach której integruję relacyjną pracę ciałem/ruchem w nurcie gestalt. Korzystam z osobistych doświadczeń i różnych form rozwijania świadomości ciała i ekspresji ruchowej. W obszarze pracy grupowej, przez 5 lat byłem w zespole krakowskiego Centrum Counsellingu Gestalt, a w 2017 roku dołączyłem do zespołu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt jako trener szkoleniowy. Oprócz grup w WSPG, prowadzę warsztaty rozwojowe, szkolenia dla terapeutów-praktyków, również we współpracy z zaprzyjaźnionymi gestaltystami_tkami i ośrodkami szkolącymi. 

Na szkoleniach promuję zaangażowane uczenie (się), które integruje procesy poznawcze z ucieleśnionym doświadczeniem. Zajęcia są okazją do współtworzenia wiedzy, w procesie dialogu, z uwzględnieniem różnorodnych doświadczeń osobistych i zawodowych uczestników/czek, co wspiera ich w poszukiwaniu i rozwijaniu własnego stylu terapeuty/ki.

Dla kogo?
-Praktykujący psychoterapeuci/-tki, szczególnie absolwenci szkół, w których teorii Self nie było w programie;
-zaawansowani studenci szkół psychoterapii (3-4 rok szkoły)

Kiedy i gdzie?
Piątek - Sobota, 2-3 września 2022 Czas zajęć: 9.00-18.00 (20h)
Dom Psychoterapii Gestalt, ul. Borowego 15/38 Warszawa

Cena: 900zł
Zapisy i informacje:
https://forms.gle/GPt4XiuPvMN9QE2X7
zapisy@domgestalt.pl

Psychoterapia Gestalt

Psychoterapia Gestalt osadzona jest w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym. Jej podstawowe założenia, stworzone przez Fredericka Perlsa, to przede wszystkim doświadczanie życia w teraźniejszości, czyli słynne „tu i teraz”.

Skontaktuj się


Napisz: marta@domgestalt.pl, zadzwoń: + 48 501667517
Dom Psychoterapii Gestalt Warszawa, ul.Borowego 15 lok. 38, piętro 2.

 


© 2019 Dom Psychoterapii Gestalt.
Wszelkie prawa zastrzeżone