• Witam Cię
  • GESTALT
    • Psychoterapia Gestalt
    • Techniki pracy terapeutycznej
  • Zespół
  • Warsztaty
  • Do poczytania
    • Miłość: zdrowa i toksyczna
    • Ciało i umysł
    • Mama i dziecko
    • Psychologia na co dzień
    • Praca
  • Kontakt

Psychoterapia Gestalt

Zapraszam Cię na:

  • spotkania indywidualne: konsultacje psychologiczne, psychoterapię; 
  • spotkania par: konsultacje psychologiczne, psychoterapię;
  • psychoterapię grupową.


Konsultacja psychologiczna: od 1 do 3 spotkań, po 50 minut każde.
Podzczas takiego spotkania, rozmawiamy o tym, co jest dla Ciebie sprawą, kłopotem. Jakich trudności doświadczasz i w jakich obszarach. Po tym możesz zdecydować się na dłuższą psychoterapię, zakończyć spotkania lub wybrać inną formę rozwoju/wsparcia/pomocy dla siebie.

Psychoterapia to spotkania raz w tygodniu (zazwyczaj w ten sam dzień i o tej samej porze), sesja trwa 50 minut.
Podczas pierwszych spotkań rozmawiamy o Twojej motywacji do podjęcia psychoterapii, obszarach problematycznych, wspólnie wyłaniamy cel psychoterapii.

Spotkania par: odbywają się co 2 tygodnie przez 1,5 godziny. 

Psychoterapia grupowa: Doświadczanie siebie w grupie innych osób i przyglądanie się, w bezpiecznej atmosferze, naszemu wspólnemu „tu i teraz”, dają nam szansę na poznanie siebie, uświadomienie sobie skrywanych przed świadomością nadziei i potrzeb.  

Psychoterapia Gestalt - czym jest?

Jak się teraz czujesz? Jakie uczucie towarzyszy Ci, kiedy to mówisz? Jak  doświadczasz tego uczucia w ciele?  Jak to, czego doświadczasz „tu i teraz” odnosi się do Twojego życia? Jak się masz ze mną? – takie lub podobne pytania, możesz usłyszeć podczas spotkania w gabinecie u psychoterapeuty GESTALT.

Psychoterapia Gestalt osadzona jest w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym. Jej podstawowe założenia, stworzone przez Fredericka Perlsa, to przede wszystkim doświadczanie życia w teraźniejszości, czyli słynne „tu i teraz”. 
Kiedy jesteśmy zatopieni w myśleniu o przeszłości, o tym co było, jak było, o tym, co nam się zdarzyło „kiedyś”… lub analogicznie, kiedy nasze myśli wybiegają ku przyszłości, zastanawiamy się, jak będzie „wtedy”, co się stanie gdy….  nie mamy przestrzeni w sobie na to, by skoncentrować się na przeżywaniu życia w danym momencie, w teraźniejszości. 

Twórcy Gestalt postrzegali człowieka i jego problemy w sposób holistyczny – wg nich zarówno psychika, jak i ciało znają odpowiedź na to czego potrzebujemy. Człowiek w sposób naturalny dąży do zachowania równowagi organizmu (proces homeostazy).

Nadrzędnym celem terapii Gestalt jest poszerzenie świadomości człowieka, czyli rozumienie tego co się w danym momencie dzieje w sferze uczuć, myśli, zachowań i ciała. Świadomość rozumiana jest, jako źródło zdrowia i choroby. 
W procesie od nieświadomości do świadomości, opartym na relacji JA – TY, osoba uczy się rozpoznawać swoje potrzeby i zaspokajać je. Bierze całkowitą odpowiedzialność za dokonywane wybory w poczuciu wolności, a nie pod presja powinności czy wymagań zewnętrznych.

Kto może korzystać z  terapii GESTALT?

Terapia w nurcie Gestalt jest adresowana do osób dorosłych, młodzieży, par i rodzin. Nie ma konkretnych wskazań lub przeciwskazań do odbycia terapii w tej modalności.

Do gabinetu terapeuty Gestalt, możesz przyjść w momencie przeżywania: kryzysu emocjonalnego, objawów psychosomatycznych, trudności w relacjach z dziećmi, partnerem, w pracy, obniżonego nastroju lub depresji, objawów nerwicowych, doświadczania lęku, żałoby czy straty. 
Terapia Gestalt jest także idealna dla osób pragnących rozwijać się, odkrywać swoją tożsamość, swoje prawdziwe „self”  i kształtować osobowość.

Czym się kierować przy wyborze psychoterapeuty Gestalt?

Kiedy masz już w sobie decyzję i gotowość do podjęcia psychoterapii, ważne abyś sprawdził, czy i gdzie odbył kształcenie psychoterapeuta, do którego chcesz się umówić. 
W Polsce, w Krakowie, są dwie szkoły zajmujące się kształceniem przyszłych psychoterapeutów GESTALT: Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz Instytut Terapii Gestalt. Oba instytuty posiadają akredytację European Association for Gestalt Therapy.

Zwróć uwagę czy terapeuta poddaje swoją pracę stałej superwizji, możesz o to zapytać na pierwszym spotkaniu. Sprawdź też, czy terapeuta jest zrzeszony w jakimś stowarzyszeniu np. Polskim Towarzystwie Psychoterapii Gestalt lub Polskim Towarzystwie Psychologicznym i jakie ma doświadczenie w pracy w pomocy psychologicznej.

W przypadku wyboru terapeuty bardzo ważna jest opinia jego byłych lub obecnych klientów. Nie jest sprawą istotną, w jaki sposób dana osoba promuje swoją działalność, czy i jaką posiada stronę www, jaki i gdzie usytuowany ma gabinet. Ważne jest, jak Ty się czujesz przy tej osobie podczas pierwszego spotkania. 


Tekst ukazał się na stronie www.zwierciadlo.pl

Psychoterapia Gestalt

Psychoterapia Gestalt osadzona jest w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym. Jej podstawowe założenia, stworzone przez Fredericka Perlsa, to przede wszystkim doświadczanie życia w teraźniejszości, czyli słynne „tu i teraz”.

Skontaktuj się


Napisz: marta@domgestalt.pl, zadzwoń: + 48 501667517
Dom Psychoterapii Gestalt Warszawa, ul.Borowego 15 lok. 38, piętro 2.

 


© 2019 Dom Psychoterapii Gestalt.
Wszelkie prawa zastrzeżone